
Andela ontwikkelt een autonoom rijdende wiedmachine met 12 robotarmen
Andela Techniek & Innovatie vermindert de afhankelijkheid van handmatige arbeid in de biologische landbouw door de ontwikkeling van een volledig gerobotiseerde en autonoom rijdende wiedmachine.
Wie is Andela?
Andela Techniek & Innovatie ontwikkelde een volledig gerobotiseerde en autonoom rijdende wiedmachine. Deze 9 meter brede machine is uitgerust met 12 camera's die met behulp van een algoritme onkruid identificeren. De coördinaten van het onkruid worden doorgegeven aan 12 robotarmen die het onkruid met hitte vernietigen. Hierdoor blijft de grond onberoerd en ontstaat er geen nieuw kiembed voor onkruid.
Resultaat van het project
Eltrex Motion leverde een cruciaal onderdeel voor de robot: onderhoudsvrije glijgeleidingen van PBC Linear. Deze geleidingen zorgen ervoor dat de robotarmen soepel en efficiënt kunnen bewegen.
“De geleiding moet licht zijn om de bodemstructuur niet aan te tasten, vrij van onderhoud zijn en goed tegen stof kunnen."
Heb je een vergelijkbare uitdaging? Neem contact op!
Twaalf robotarmen
Handmatig wieden in de biologische landbouw vereist veel arbeid, wat steeds moeilijker te vinden én duur is. Er is behoefte om het wieden te automatiseren om de afhankelijkheid van handarbeid te verminderen en de efficiëntie te verhogen. Daarom ontwikkelde Andela de ‘handjes’ met hun innovatieve Andela Robot Weeder 912 (ARW-912).
Andela over Eltrex Motion
“Eltrex ziet overal een oplossing voor, kan vervolgens ook snel schakelen en snel uit eigen voorraad leveren. Binnen de kortste keren hadden we hier een demo van de PBC Linear-geleiding staan."

Andela schakelt hulp Eltrex in voor onkruidrobot
De robotarmen zijn traploos op verschillende rij-afstanden in te stellen. “Dat moet heel precies gebeuren, zonder dat de robotarmen draaien”, licht Andela toe. De geleiding was dan ook een belangrijk aandachtspunt tijdens de ontwikkeling van de ARW-912.
“Voor ons stond al snel vast dat we voor de geleiding een rails wilden hebben, maar dan heb je nog steeds 1001 opties en zie je door de bomen het bos niet meer”. Na een eerste contact met Eltrex Motion kreeg de gewenste oplossing echter snel gestalte. “Eltrex bedacht als oplossing een glijgeleiding van PBC Linear. Deze geleiding is zelfreinigend en niet onderhevig aan onderhoud zoals bij veel andere oplossingen voor geleiding wel het geval is.”
Neem gerust contact met ons op. Dat kan telefonisch via +31 (0)76 789 00 30 of +32 (0)3 328 07 60. U kunt ook het contactformulier invullen. Wij nemen uw vraag zo snel mogelijk in behandeling.
